Dursun Özbek: Ali Koç haddini bilsin!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Lisesi’nde yapılan Pilav Günü’nde Fenerbahçe’yi ve iki başkanı Ali Koç ile Aziz Yıldırım’ı hedef aldı.

İlk olarak Fenerbahçe’nin kongresine değinen Özbek, “Rakip takımın seçimli genel kurulu vardı. Genelde genel kurullarında anlattıkları birçok konu Galatasaray ile alakalı olduğu için biz de zaman buldukça takip ediyoruz. Kongrelerini izledik. Küfür, kafir, saldırma. Nasıl bir kongre olduğunu hepimiz gördük. Bir taraf salonu terk ediyor, öteki taraf kendi başına konuşuyor. Biz de yakın zamanda bir kongre gerçekleştirdik. İki kongrenin mukayesesini sizlere bırakıyorum” dedi.

Koç’un canlı yayındaki sözlerine de yorum getiren Başkan Özbek, “Özellikle zengin yalı çocuğunun söyledikleri dikkatimi çekti. Çok dikkat etsin. Galatasaray Başkanı’nın adını ağzına alırken iki kere düşünsün. Ali Bey’in Galatasaray Başkanı’na öyle konuşma hakkı yok. Haddini bilsin! Yalıda doğmuş zengin çocuğu olmak, böyle hadsiz konuşma hakkını vermez. Öyle sağda solda televizyona çıkıp sallamaya benzemez bu iş. Dikkat etsin. Bu öyle tribünlere ligden çekileceğim diye 30 bin kişi toplayıp da geri vites yapmaya benzemez. Dikkatli olmasını ona tavsiye ediyorum” dedi.

Aziz Yıldırım’a da laf atan Özbek, “Aziz Bey (sinek) ikili, mikili bir şey söyledi ama kendisi destede yok” yorumunu yaptı.

Özbek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Üzüleyim mi, sevineyim mi bilemiyorum. İki başkandan hangisi seçilirse seçilsin Galatasaray için iyi ama Türk sporu için hüsran. Bu kişilerin Türk sporuna fayda verebileceğini düşünmüyorum. Orada Kasımpaşa Başkanı Fatih Saraç da var. Kendisine yönelik ‘Fatih kaseti koy’ diye hitap edebiliyor. Demek ki eskiden gelen bir alışkanlık var.”

“İki tane başarısız başkan” diyerek sözlerini sürdüren Özbek, “İkisi de başkanlık yaptıkları dönemde en çok Galatasaray şampiyonluğu yaşamış insanlar. Bunun ezikliğinden bir türlü kendilerini kurtaramıyorlar. Önümüzdeki dönemde de Galatasaray’ın başarılarını izlemeye devam edecekler” yorumunu yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir